Головна » 2024 » Листопад » 13 » Дотримання повітряно-теплового режиму в закладах освіти
17:35
Дотримання повітряно-теплового режиму в закладах освіти

Відділ освіти пропонує для ознайомлення статтю Коростенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області "Дотримання повітряно-теплового режиму в закладах освіти" Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області нагадує, що в зв’язку з різким похолоданням, несприятливими погодними умовами необхідно звернути увагу та подбати про забезпечення дотримання температурного режиму в закладах освіти.

Мікрокліматичні умови у навчальних приміщеннях – один з важливих санітарно-гігієнічних факторів, від якого залежить стан здоров’я дитини. Вікові особливості терморегуляції у дітей характеризуються великою чутливістю до змін температури. Порушення меж теплового режиму приміщення може спровокувати погіршення здоров’я та загострення хронічних захворювань.

Підвищення температури в кімнаті понад 24-25 °С може викликати головний біль, зниження уваги та працездатності. При температурі нижче 16-15 °С створюються всі умови для виникнення та загострення захворювань органів дихання, а також загострення інших хронічних хвороб.

Показником, який більш комплексно характеризує температуру повітря є відносна вологість. Слід пам’ятати, що як занадто вологе так і занадто сухе повітря стає причиною порушення здорового мікроклімату приміщення та виникнення захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи, алергічних реакцій і дерматитів.

Нормативні показники повітряно-теплового режиму в закладах освіти зазначені у відповідних Санітарних регламентах.

Для закладів загальної середньої освіти відносна вологість повітря має бути 40-60 %; температура повітря в класних кімнатах 17-20 °C, в майстернях по обробці металу і дерева 16-18 °C, в спортивному залі 15-17 °C, в роздягальнях при спортивному залі 19-23 °C, в актовому залі 17-20 °C, в бібліотеці 16-18 °C, в медичних кабінетах 21-23 °C, в рекреаціях 16-18 °C, в спальних приміщеннях 18-20 °C; у вестибюлі, гардеробі 16-19 °C; в санітарних вузлах 17-21 °C; в душових не нижче 25 °C (п.7 розділу IV Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого Наказом МОЗ України 25.09. 2020 № 2205).

Для закладів дошкільної освіти оптимальною температурою у групових осередках є +19-23 °С. У приміщеннях басейну - +29-30 °С. У залах для занять музикою та фізичною культурою +18-19 °С. У теплих переходах - не менше +15 °С. Вологість повітря не повинна виходити за допустимі межі 40-60% (пп.1,4 розділу VІ Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Наказом МОЗ України 24.03.2016 № 234). 

Щоб здійснювати постійний контроль дотримання температурного режиму, необхідно приміщення закладів освіти забезпечити термометрами. Але крім цього, засновник (власник) закладу освіти організовує лабораторний контроль показників мікроклімату (температура, вологість) не рідше 2-х разів на рік (не менше 6 вимірів).

Не менш важливим для зменшення випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції та загострення хронічної захворюваності є також забезпечення чистоти повітря в приміщеннях шляхом регулярного вологого прибирання, дотримання нормативної наповнюваності класів, використання провітрювання з урахуванням погодних умов та санітарних вимог.

Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

 

Вас може зацікавити...
Категорія: Відділ освіти | Переглядів: 38 | Додав: Admin | Теги: заклади освіти, захворювання, повітряно-тепловий режим, приміщення, температура | Рейтинг: 0.0/0