На сайті ВРУ опублікували постанову Кабміну №827 “Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності”, в якій затверджено порядок оголошення, проведення конкурсів і призначення на посади керівників загальноосвітніх навчальних закладів.
“Затвердити Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності... Рекомендувати органам місцевого самоврядування з урахуванням Порядку, затвердженого цією постановою, визначити протягом місяця процедуру призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору”, — йдеться в тексті постанови.
“Керівником навчального закладу може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою та має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, високі моральні якості та стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки”, — зазначається у документі.
В “Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності” визначається, що призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів відбувається шляхом проведення конкурсу, про який потрібно публічно оголосити.
“Рішення та оголошення про проведення конкурсного відбору оприлюднюються в місцевих засобах масової інформації або на офіційному веб-сайті органу, що призначає керівника навчального закладу, та навчального закладу (в разі наявності такого веб-сайту) не пізніше ніж за один місяць до початку проведення конкурсного відбору”, — визначають в пункті 5 постанови.
Кандидати повинні з моменту оголошення конкурсу подати документи в термін від 20 до 30 діб.
“Для проведення конкурсного відбору орган, що призначає керівника навчального закладу, утворює конкурсну комісію, до складу якої включаються представники засновника, педагогічного колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) навчального закладу, а також органу місцевого самоврядування та громадського об’єднання керівників навчальних закладів відповідної адміністративно-територіальної одиниці”, — визначає пункт 6 порядку.
До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть бути залучені представники інших громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.
Вивчення конкурсною комісією поданих документів, мотиваційного листа і перспективного плану розвитку навчального закладу не може здійснюватися більш як п’ять робочих днів.
Результати конкурсного відбору, згідно з порядком, оприлюднюються в місцевих засобах масової інформації або на офіційному веб-сайті органу, що призначає керівника навчального закладу, та навчального закладу.
|